11 prostych sposobów na utratę wagi! • Miód Malina Catering Dietetyczny

11 prostych sposobów na utratę wagi!

  • 14 listopada 2019

Masz problem z utratą wagi? A może chcesz chudnąć szybciej? Jak stracić wagę rozsądnie i bez głodówek?

Smutna prawda jest taka, że konwencjonalne pomysły – mniej jeść, więcej biegać – rzadko działają długoterminowo. Liczenie kalorii, codzienne ćwiczenia przez wiele godzin i ignorowanie głodu? To niepotrzebne cierpienie i prawdopodobnie strata czasu i cennej energii. To utrata masy ciała dla masochistów.

W końcu ludzie często się poddają, więc nadmierne skupienie się na liczeniu kalorii może być jednym z powodów obecnej epidemii otyłości. Na szczęście może być lepszy sposób.

Poniżej 11 prostych punktów jak z głową pozbyć się nadmiernych kalorii!

1. Jedz, gdy jesteś głodny!

Bardzo istotne jest nieuleganie pokusom podjadania! Jedz tylko kiedy naprawdę masz na to ochotę, regularne posiłki pozwolą wyregulować Twój metabolizm i w krótkim czasie po prostu nie będziesz miał ochoty podjadać!.

2. Jedz prawdziwe jedzenie!

Postaraj się wyeliminować sztuczne produkty z diety jak na przykład przekąski typu „light” ze sztucznymi słodzikami. Sprawdź skład dania i nie sugeruj się jedynie tym, że na opakowaniu napisane jest „mniej tłuszczu” albo „więcej białka”. Marketingowcy prześcigają się tworzeniu opakowań, które mają wyglądać jak zdrowa przekąska a w rzeczywistości często są to te same niezdrowe produkty tylko ładnie wyglądają!

3 Jedz tylko wtedy, gdy jesteś głodny!

Patrz punkt pierwszy:) To naprawdę istotne!:)

4. Mądrze mierz swoje postępy!

Nie wskakuj na wagę każdego ranka! Może to być mylące i demotywujące. Wagę zamień najlepiej na centymetr i mierz postępy nie częściej niż 2-3 razy w miesiącu. Tylko wtedy uzyskasz miarodajną informację jak Ci idzie!

5. Bądź wytrwały!

Zazwyczaj budowanie obecnej masy zajmuje nam całe lata, dlaczego więc oczekujemy, że zrzucimy wszystko kilka tygodni? Pierwsze największe efekty uzyskujemy w pierwszych 2 tygodniach (ok. 2-3 kg). Następnie rozsądny spadek wagi to 0,5 kg tygodniowo i jeli uda nam się osiągnąć taki efekt możesz to uznać za sukces!

6. Unikaj alkoholu!

To chyba nie wymaga długiego komentarza:) Po pierwsze alkohol jest kaloryczny, po drugie po spożyciu baaaardzo często się gamy po zbędne przekąski. Kropka:)

7. Unikaj dużej ilości sztucznych słodzików!

Słodziki nie są bezkarne, często sięgamy po nie w przekonaniu, że otrzymamy słodkie, smaczne danie bez zobowiązań:) W rzeczywistości słodziki mogą potęgować uczucie łaknienia i prowadzić do objadania się. Ponad to, długoterminowe skutki ich spożywania nie są na tą chwilę przebadane. Apelujemy o rozsądek w tej kwestii!:)

8. Mniej stresu, więcej snu!

Łatwo powiedzieć prawda? Nie mniej jeśli naprawdę zależy nam na utracie wagi powinniśmy starać się eliminować stresujące sytuację, często prowadzą one do zaburzeń pokarmowych i nawet jeśli w stresie nie podjadamy, może spowolnić on naszą przemianę materii. Jeśli chodzi o sen, w pierwszej kolejności spróbujmy chociaż kłaść się spać o stałych porach i nie objadać się przed snem.

9. Uzupełnij witaminy i minerały!

Suplementuj multiwitaminy i witaminę D nie tylko jeśli jesteś wegetarianinem lub weganinem. Witaminy są bardzo istotne do odpowiedniej absorbcji mikro i makroelementów składników jedzenia!

10.Rozważ stosowanie przerywanego postu!

Jeśli robisz wszystko jak należy, a wagą wciąż ani drgnie, pomyśl o przerywanym poście. Jest wiele jego rodzajów ale najprostszy to zasada 16/8 czyli 16 godzin w ciągu doby bez jedzenia wliczając w to porę spania. Pozwoli to na odpoczynek układowi trawiennemu, a jelita będą pracowały nad pozbyciem się zalegających w nich złogów.

11.Ćwicz mądrze!

Jeśli decydujesz się na ćwiczenia, rób to z głową. Zdecydowanie lepsze efekty uzyskasz systematycznymi, krótszymi ćwiczeniami niż morderczym treningiem wykonywanym okazjonalnie.

Do zobaczenia w kuchni!

Share:

Dodaj pierwszy komentarz do artykułu “11 prostych sposobów na utratę wagi!”

(will not be shared)

Facebook