Dlaczego śniadanie to podstawa? 5 powodów! • Miód Malina Catering Dietetyczny

Dlaczego śniadanie to podstawa? 5 powodów!

  • 20 marca 2020

Chyba wszyscy znamy powiedzenie, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Kiwamy wtedy głową bo trudno się nie zgodzić, skoro tak wiele razy to słyszeliśmy:) Czy Zastanawialiście się kiedyś dlaczego właściwie tak jest?

Poniżej przesyłamy 5 powodów:)

1. Śniadanie dodaje energii!

W nocy poziom glukozy drastycznie spada, dlatego po przebudzeniu warto zregenerować organizm i dostarczyć mu wartości, które pobudzą nas do działania na resztę dnia! Jedzenie śniadań nie tylko odżywia ciało, ale również poprawia pracę mózgu, który do właściwego funkcjonowania potrzebuje właśnie glukozy. Udowodniono, że osoby regularnie spożywające śniadania, mają lepszą pamięć i koncentrację!

2. Poprawa odporności!

Zjedzenie pożywnego śniadania może zdziałać cuda. Warto postawić na ciepłe dania takie jak jajecznica czy owsianka. Do tego najlepiej zaserwować sobie ulubiony napój – kawę lub herbatę z dodatkiem cynamonu, imbiru, czy cytryny. Takie śniadanie jest szczególnie cenne podczas zimy. Jeśli odpowiednio odżywimy organizm i rozgrzejemy go, łatwiej będzie nam odpierać ataki wirusów i bakterii, które podczas tej pory roku są szczególnie częste.

3. Chroni przed otyłością

I to nie tylko dlatego, że po upływie kilku godzin nie rzucasz się na byle co i nie podjadasz bez ustanku. Dzięki śniadaniu metabolizm przyśpiesza, a więc organizm szybciej spala kalorie i na bieżąco produkuje energię potrzebną do codziennych obowiązków. Poza tym według najnowszych badań dzienny bilans kaloryczny osób jedzących śniadanie jest znacznie niższy niż tych, którzy pomijają ten posiłek

4. Najlepsza pora na coś słodkiego

Jeśli ktoś jest łasuchem, ale chce dbać o linię – nie ma lepszej pory na słodycze niż poranek. Podczas śniadania spalanie jest szybsze niż w czasie pozostałych posiłków. Ponadto jeśli zdecydujemy się na zjedzenie słodkiej bułki lub czekoladowych płatków na śniadanie, ochota na słodycze w kolejnych porach dnia będzie mniejsza.

5. Poranny rytuał!

Spokojne zjedzenie pełnowartościowego śniadania pozwala łagodnie wejść w nowy dzień. Jedząc, rozmawiając, sięgając po kanapkę czy kubek kawy masz czas, by się dobudzić, rozruszać, pozbierać myśli i pozytywnie nastroić na czekające Cię zadania!:)

Smacznego!

Share:
Facebook