5 łatwych sposobów na stres! • Miód Malina Catering Dietetyczny

5 łatwych sposobów na stres!

  • 4 września 2019

W dzisiejszych czasach ciężko nie być przytłoczoną od czasu do czasu. Żonglując między pracą, rodziną i innymi zobowiązaniami można łatwo poczuć się zestresowaną i przeładowaną. To bardzo istotne żeby poświęcić czas na odpoczynek, bo w innym wypadku może się to odbić na zdrowiu psychicznym i fizycznym.

Nauka radzenia sobie ze stresem wymaga praktyki, ale można – i powinno się to robić. Oto 5 sposobów, aby to ułatwić.

1. Ćwiczenia

Regularne ćwiczenia to jeden z najlepszych sposobów na zrelaksowanie ciała i umysłu. Ponadto ćwiczenia poprawią nastrój. Ale trzeba to robić regularnie, aby miało to upragnione efekty.

Ile powinno się ćwiczyć w tygodniu?

Optymalna ilość to minimum 2 godzin i 30 minut umiarkowanie intensywnych ćwiczeń, takich jak energiczne spacery lub 75 minut bardziej energicznych ćwiczeń, takich jak okrążenia pływackie, jogging lub yoga.

Skoncentruj się na ustaleniu celów, które możesz osiągnąć, aby się nie poddać przedwcześnie. Przede wszystkim pamiętaj, że wykonywanie jakichkolwiek ćwiczeń jest lepsze niż żadne.

2. Rozluźnij mięśnie

Kiedy jest się zestresowanym, twoje mięśnie napinają się. Możesz pomóc je rozluźnić i odświeżyć swoje ciało poprzez:

Rozciąganie
Masaż
Biorąc gorącą kąpiel lub prysznic
Dobry sen

3. Głębokie oddychanie

Zatrzymanie się i wzięcie kilku głębokich oddechów może natychmiast odciążyć cię od presji. Będziesz zaskoczony, o ile lepiej się poczujesz, gdy zaczniesz to praktykować. Wystarczy wykonać 5 kroków:

Usiądź w wygodnej pozycji z rękami na kolanach i stopami na podłodze. Lub możesz się położyć.
Zamknij oczy.
Wyobraź sobie, że jesteś w relaksującym miejscu. Może być na plaży, w pięknym polu trawy lub w dowolnym miejscu, które daje poczucie spokoju.
Powoli weź głęboki wdech i wydech.
Rób to przez 5 do 10 minut w jednej sesji.

4. Jedz świadomie

Regularna, dobrze zbilansowana dieta pomoże zawsze pomoże Ci poczuć się lepiej. Może także pomóc kontrolować Ci nastroje. Posiłki powinny być pełne warzyw, owoców, produktów pełnoziarnistych i chudego białka w celu uzyskania energii. Nie powinno się pomijać żadnego z powyższych. Mocno w to wierzymy i dlatego staramy się aby nasze diety były różnorodne, zbilansowane i tak zdrowe jak się da – w trosce o Wasze dobre samopoczucie.

5. Zwolnij

Współczesne życie jest bardzo szybkie i czasami musimy po prostu zwolnić i odpocząć. Spójrz na swoje życie i znajdź małe sposoby, aby to zrobić. Na przykład:

a)Ustaw zegarek na 5 do 10 minut do przodu. W ten sposób dostaniesz miejsca trochę wcześniej i unikniesz stresu związanego z opóźnieniem.
b)Jadąc autostradą, przełącz się na wolny pas, aby uniknąć wściekłości na drodze.
c)Podziel duże zadania na mniejsze. Na przykład nie próbuj odpowiadać na wszystkie 100 maili, jeśli nie musisz – po prostu odpowiedz na kilka z nich.

Nam to pomaga, nie zaszkodzi spróbować! Voila!:)

Share:

Dodaj pierwszy komentarz do artykułu “5 łatwych sposobów na stres!”

(will not be shared)

Facebook