5 produktów, które utrzymają Cię nawodnionym w Lecie!

  • 20 lipca 2017

Lato to okres gorących temperatur, podróży i aktywnego czasu spędzanego na świeżym powietrzu. Warto więc pamiętać o regularnym piciu wody, o czym z resztą przypominamy codziennie naszym klientom. Oprócz zbilansowanej diety ma to bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie i prawidłowe funkcjonowanie naszego ciała. Niestety często przez dużą ilość planów i bodźców zapominamy o nawadnianiu naszego organizmu, lub robimy to w stopniu niewystarczającym w stosunku do jej zapotrzebowania, ale mamy na to pewien sposób.

Często zapominamy, że wody nie jest jedynie do picia, możemy ją także zjeść! Istnieją bowiem produkty, które składają się z wody w ponad 90%! Warto wiedzieć, że średnio 20-30% naszego codziennego przyswajania wody pochodzi właśnie z jedzenia.

Ogórek
Zawartość wody: 96,7%

To wakacyjne warzywo, które ma największy współczynnik wody ze wszystkich pokarmów na świecie, jest doskonałym dodatkiem do sałatek, past czy hummusu, lub po prostu jako pyszny dodatek do dań. Dodatkowo słynie ze swoich odmładzających i dodających witalności właściwości. Pycha!

2. Sałata lodowa
Zawartość wody: 95,6%

W kontekście wartości odżywczych to warzywo często pozostaje w cieniu na rzecz innych, ciemniejszych liści chociażby szpinaku czy jarmużu, jednak jeśli chodzi o jej współczynnik wody to nie ma sobie równych – jest to aż 95,6%! W związku z tym nie zwlekamy i gdy dni robią się cieplejsze dokładamy chętnie tych dobroczynnych chrupiących liści do naszych potraw, ponieważ komponują się idealnie prawie ze wszystkim!

3. Seler
Zawartość wody: 95,4%

Jedna z dietetycznych miejskich legend głosi, że seler jest tak zdrowy, że ma ujemne kalorie! Niestety, jako doświadczeni dietetycy musimy owy mit obalić, jednak jest on całkiem bliski prawdy. Jak wszystkie pokarmy bogate w H2O seler ma bardzo mało kalorii, czyli ok. 6 na gałązkę. Duża zawartość błonnika i wody sprawiają natomiast, że szybko odczuwamy sytość. To lekkie warzywo jest za to bogate w wartości odżywcze, ponieważ znajdziemy w nim sporo witamin (A,C,K), kwas foliowy, a dzięki zawartości wody neutralizuje kwasy żołądkowy i jest często polecany jako naturalny lek na zgagę

4. Rzodkiewka
Zawartość wody: 95,3%

Te orzeźwiające warzywa korzenne powinny być stałym elementem każdej wiosennej i letniej sałatki! Zapewniają nie tylko swój niepowtarzalny słodko-ostry smak i aromat (+ kolor!), ale również są bogate w antyoksydanty takie jak np. katechinę, którą znajdziecie również w zielonej herbacie. Ich chrupkość i ciekawa tekstura czyni z nich również doskonały dodatek do rozmaitych dań, nie tylko w lato!

5. Pomidory
Zawartość wody: 94,5%

Pokrojone w plastry, kostkę, zblendowane, saute czy w jednym z pozostałych niezliczonych wydań i form, pomidory to stały element naszych dań, sałatek, kanapek czy sosów. Dołączcie do tego ich długą listę walorów zdrowotnych, wysoki współczynnik wody i macie przed sobą idealne, orzeźwiające i aromatyczne letnie warzywo.

Smacznego!

Share:

Dodaj pierwszy komentarz do artykułu “5 produktów, które utrzymają Cię nawodnionym w Lecie!”

(will not be shared)

Facebook