5 prostych sposobów na wiosenną metamorfozę!

  • 23 marca 2018

Wielkimi krokami zbliża się wiosna, a z nią idealny czas na zmiany, porządki i nowe postanowienia, zarówno w naszym życiu, domu jak i diecie. Nadchodząca fala zieleni i roślinności może być np. dobrą zachętą do wplecenia do naszej diety większej ilości świeżych warzyw i owoców (co widać np. po różnorodnych sezonowych przysmakach w naszych pudełkach). Oto kilka prostych sposób na to jak zdrowo i szczęśliwie wejść w nową weselszą porę roku

1. Zrób wiosenne porządki w kuchni i lodówce

Po długiej zimie na pewno w Waszych zapasach wala się sporo niepotrzebnych i niekoniecznie zdrowych produktów. Dobrym początkiem nowych i lepszych nawyków jest rozpoczęcie nowego etapu z czystą kartą, czyli w tym wypadku czystą kuchnią. Jeśli dieta pudełkowa to coś z czego korzystacie lub myślicie o rozpoczęciu, rozsądnie jest pozbyć się wcześniej niechcianych pokus, które będą odciągać nas od planu naszych posiłków i utrudniają zadanie bycia konsekwentnym i wytrwałym w nowych postanowieniach. Dodatkowo w czystej kuchni czujemy się lepiej i łatwiej nam w niej prawidłowo funkcjonować każdego dnia.

2. Skoro po zimie wymieniamy ciężkie, grube ubrania na lekkie, to czemu nie wymienić też ciężkostrawnych produktów z diety na lekkostrawne i smaczne?

Wszyscy dobrze to wiemy – zimowe jedzenie daje sporo satysfakcji, ale zbliżający się wiosenny sezon przyniesie ze sobą bogactwo świeżych i smacznych produktów, które dodane do diety wpłyną widocznie na naszą witalność, samopoczucie i zdrowie.

3. Planuj posiłki przed zjedzeniem… lub pozwól nam zrobić to za Ciebie 😉

Jednym z głównych powodów problemów z zimową nadwagą i nieplanowanym przybyciem kilogramów z pewnością są nieregularne i kompulsywne posiłki, a także zbyt duża ilość słodyczy i ciężkostrawnych potraw. Zdecydowanie dobrym wiosennym postanowieniem będzie wprowadzenie większego ładu i regularności do naszych posiłków, a także planowanie ich wielkości i charakteru pod kątem pory dnia i naszych potrzeb. Nie jest to łatwe podczas gotowania w pojedynkę, ale od tego w końcu jest catering dietetyczny 🙂 Z wielką radością zaplanujemy dla Ciebie całą gamę pysznych wiosennych posiłków na całe miesiące i gwarantujemy, że na pewno Ci się nie znudzą.

4. Ogranicz picie alkoholu

Nie jest to chyba tajemnicą, że zdrowy tryb życia i alkohol nie za bardzo idą ze sobą w parze. Jeśli chcemy wejść w sezon wiosenny ze świeżym umysłem i naprawdę zadbać o nasze ciało, najlepiej ograniczyć jego spożycie. Alkohol odwadnia nas i pozbywa wartości odżywczych, które tak usilnie staramy się dostarczyć naszemu ciału poprzez różne diety i wymyślne posiłki. Nie ma to sensu prawda? Dlatego najlepiej przemyśleć nasze nawyki i zatroszczyć się o swój organizm. Oczywiście lampka białego lub czerwonego wina nie zaszkodzi, a nawet może pozytywnie wpłynąć na nasze trawienie.

5. Więcej warzyw i owoców, mniej cukru!

Zima jest czasem w którym dosyć trudno opędzić się bez słodyczy. Boże Narodzenie, Tłusty Czwartek i na koniec Wielkanoc z pewnością tego nie ułatwiają. Zbyt duże ilości cukru mogą skutkować w nadwadze, braku witalności, a nawet w schorzeniach jak cukrzyca czy choroby układu krążenia. Wiosna jest idealnym momentem żeby wymienić je na ich zdrowsze odpowiedniki takie jak owoce, daktyle, gorzką czekoladę:)

Pozdrawiamy ciepło i wiosennie!

Share:

Dodaj pierwszy komentarz do artykułu “5 prostych sposobów na wiosenną metamorfozę!”

(will not be shared)

Facebook