5 zalet cateringu dietetycznego i nie tylko!

  • 15 września 2017

    Aby prowadzić zdrowy i szczęśliwy tryb życia, oprócz dobrze skomponowanej i zbilansowanej diety, bardzo istotne są również regularny wysiłek fizyczny i unikanie szkodliwych nałogów. Zbiór tych dobroczynnych przyzwyczajeń często nazywa się zdrowymi nawykami. Z jednej strony brzmi to bardzo znajomo, jednak często nie wnikamy co tak naprawdę kryje się za przymiotnikiem “zdrowy”. Zdarza nam się powtarzać pewne “sprawdzone” sposoby bez pogłębionej świadomości tego, jaki mają one wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu.

Oto 5 podstawowych zalet jakie niesie ze sobą Catering Dietetyczny i inne dobre nawyki:)

  1. Kontrola wagi

     Regularne, zdrowe i pożywne posiłki oraz częstotliwa aktywność fizyczna są kluczowe gdy chcemy uniknąć niespodziewanego przybrania na wadze oraz gdy chcemy utrzymać zadowalającą nas sylwetkę. Nawet gdy utrata wagi nie jest naszym celem, systematyczna dieta połączona z treningiem będzie miała widoczny wpływ na naszą kondycję.  Poprawi również nasz system odpornościowy oraz doda nam więcej energii każdego dnia.

  1. Poprawa Nastroju

Bycie w zgodzie z naszym ciałem wpływa również pozytywnie na nasz umysł. Wysiłek fizyczny stymuluje produkcję endorfin, zwanych inaczej hormonami szczęścia, które wprawiają nas w dobry humor i relaksują. Dodatkowymi atutami ćwiczeń są także między innymi przeciwdziałanie stresowi i poprawiona sprawność umysłowa, jednym słowem nasz umysł staje się bardziej kreatywny, wydolny a my jesteśmy szczęśliwsi, jeśli dodamy do tego zbilansowaną i odpowiednio dobraną dietę dodatkowo podkręcimy ten efekt!

  1. Lepsze Zdrowie

Zdrowe nawyki pomagają zapobiegać takim dolegliwościom jak choroby serca, zawał czy nadciśnienie. Jeśli poświęcimy sobie wystarczająco dużo uwagi i troski to możemy ominąć szerokim łukiem także cholesterol czy wysokie ciśnienie. Odpowiednia dieta i aktywność fizyczna według rozmaitych badań umożliwiają również uniknięcie depresji, cukrzycy, zespołu metabolicznego, zapalenia stawów czy kilku odmian raka. Pomimo dbania o siebie na co dzień, zalecamy również regularne, minimum coroczne badania lekarskie. Pomogą nam one dowiedzieć się więcej na temat naszego organizmu i odpowiednio dostosować do niego nasz tryb życia i dietę.

  1. Więcej Energii

Chyba każdy z nas doświadczył kiedyś uczucia letargu po najedzeniu się czymś co było niezdrowe. Kiedy dostarczamy naszemu ciału odpowiednio zbalansowaną dietę, otrzymuje ono wówczas paliwo do tego aby prawidłowo funkcjonować i zapewniać nam właściwą ilość energii. Bardzo ważny dla naszego organizmu jest oczywiście również sen. Dzięki niemu mamy czas się zregenerować i nabrać sił na kolejny aktywny dzień. Regularne ćwiczenia i konsekwentna dieta bardzo korzystnie wpływają na spokojny sen oraz zwalczają bezsenność.

  1. Pełniejsze Życie

Nauka dowodzi, iż praktykowanie nawet najdrobniejszych zdrowych nawyków ma widoczny wpływ na wydłużanie naszej żywotności. American Council of Exercise przez 8 lat przeprowadzał badania na grupie 13 000 osób, które pokazały, że już 30 minutowy codzienny spacer zwiększa naszą szansę na długowieczność. Jeśli podobnie jak my chcielibyście cieszyć się aktywnym, pełnym przygód życiem jak najdłużej to nie pozostaje nam nic innego jak iść razem dalej, w stronę zdrową i pełną nowych wyzwań:)

Pozdrawiamy Ciepło!

Miód Malina,

Catering Dietetyczny Warszawa

Share:

Dodaj pierwszy komentarz do artykułu “5 zalet cateringu dietetycznego i nie tylko!”

(will not be shared)

Facebook