5 zalet produktów BIO!

  • 24 marca 2021

Coraz więcej osób przekonuje się o korzyściach płynących z diety opartej na produktach organicznych. Za czasów naszych Babć i Rodziców były to po prostu “produkty” i przedrostek organiczne nie był potrzebny:) Przemysł spożywczy do granic możliwości jednak przetwarza żywność, aby było taniej, smaczniej i więcej.

Niestety jednak w dużej mierze wpływa to niekorzystnie na nasze zdrowie. Jakie korzyści płyną ze świadomego wybierania produktów?

Oto niektóre z powodów, dla których warto rozważyć przejście na spożywanie żywności ekologicznej:

 

1.Utrata wagi

Spożywanie organicznej żywności może być pomocne, jeśli chcesz schudnąć. Chodzi o to, że żywność organiczna jest bogata w błonnik, co pomoże ci łatwiej wyeliminować złogi, które gromadzą się w organizmie. Ponadto żywność organiczna często zawiera mniej kalorii niż inne produkty, a jak wiadomo, mniejsza podaż kalorii wpływa na spadek wagi. Innym powodem, dla którego żywność organiczna może pomóc w odchudzaniu, jest to, że często zawiera znacznie niższą ilość cukru i sody, które powodują, że przybieramy na wadze.

2.Równowaga hormonalna

Co to właściwie jest równowaga hormonalna i dlaczego jest ważna? Wiele współczesnych zwierząt hodowlanych otrzymuje hormony naśladujące estrogen. Może to powodować mnóstwo problemów, szczególnie u kobiet. Brak równowagi hormonalnej może powodować problemy, takie jak szybki przyrost masy ciała, problemy z płodnością, nastroje i tym podobne. Zmiana na ekologiczne produkty spowoduje, że nie będziesz narażać się na żadne dodatkowe hormony podczas jedzenia. Organizm po wyeliminowaniu dodatkowych hormonów, na szczęście szybko dochodzi do siebie a efekty w postaci lepszego samopoczucie są zauważalne już po pierwszych dniach!

3.Po prostu ZDROWIE!

Ogólnie rzecz biorąc, możesz pozostać zdrowszym, jeśli zdecydujesz się przestawić się na jedzenie żywności ekologicznej. Żywność nieekologiczna często zawiera duże ilości pestycydów, hormonów i innych chemikaliów, jak również elementy modyfikowane genetycznie. Wszystkie te składowe mogą powodować problemy zdrowotne u osób, które je spożywają. Pestycydy mogą powodować problemy, takie jak biegunka, niepokój, problemy ze wzrokiem, jak również p

roblemy z funkcjonowaniem konkretnych narządów. Najlepiej byłoby unikać spożywania tych produktów i zmienić swój styl odżywiania na zdrowszy, taki jak żywność organiczna.

4.Poprawa jakości składników odżywczych

Przejście na żywność organiczną może zwiększyć liczbę składników odżywczych dostarczanych do organizmu każdego dnia. Po pierwsze, żywność organiczna zawiera przeciwutleniacze, które pomogą Ci w walce

z rakiem i innymi schorzeniami. Po drugie, żywność ekologiczna zawiera większą ilość codziennych składników odżywczych, których potrzebujesz, aby zachować zdrowie. Wiele współczesnych produktów spożywczych jest nadmiernie przetworzonych, przez co traci się wysoki procent składników odżywczych. Dlatego możesz jeść dużo produktów, które nie mają żadnej wartości odżywczej. Wypróbowanie ekologicznego systemu odżywiania przez 30 dni może pomóc Ci sprawdzić, czy zmiany odnoszą korzyści. Jest całkiem możliwe, że zaczniesz czuć się lepiej już po kilku dniach. Dlaczego by nie spróbować:)?

5.BEZ GMO

Tu zdania naukowców i badania nie wskazują jednoznacznie, jednak podchodzimy do sprawy żywienia konserwatywnie i z najwyższą uwagą. Dlatego przedstawiamy możliwe zagrożenia:

Organizmy zmodyfikowane genetycznie to zwierzęta i rośliny zmodyfikowane w laboratorium. Laboratoria robią to, aby rośliny i zwierzęta były odporne na pestycydy i inne chemikalia używane w różnych procesach. Logika stosowania GMO polega na tym, że spowoduje to, że produkty będą miały znacznie wyższą jakość. Zdania są podzielone, jednak na tą chwilę nie mamy 100% pewności jak długotrwałe spożywanie GMO wpływa na nasze zdrowie

Niektóre problemy, które mogą powstać z powodu GMO, obejmują alergie pokarmowe, problemy z wątrobą, problemy z reprodukcją, oporność na antybiotyki i inne. Te powody dają nam do myślenia, aby rozważyć zamianę produktów modyfikowanych na EKO.

Już dziś możesz przejść na żywność organiczną i zacząć czerpać płynące z niej korzyści. Pod dostatkiem jest eko sklepów i żywności BIO w marketach. Dla jeszcze większego ułatwienia możesz skorzystać z naszej diety pudełkowej Miód Malina, gdzie korzystamy niemal wyłączenie z produktów BIO. Dla Twojego zdrowia i lepszego samopoczucia!

Pozdrawiamy! Miód Maliny!

Share: