Dieta Mamy karmiącej-7 zdrowych porad! • Miód Malina Catering Dietetyczny

Dieta Mamy karmiącej-7 zdrowych porad!

  • 20 września 2018
Z okazji tego, że ważna członkini zespołu Miód Maliny została właśnie ponownie mamą, kontynuujemy tematykę pomocną wszystkim przyszłym i obecnym dzielnym rodzicielkom:)
W natłoku emocji, wrażeń i szczęścia należy pamiętać bowiem o tym, że to jak dbamy o nasze odżywianie ma bezpośredni wpływ na zdrowie naszego malucha. Zdrowa i zbilansowana dieta dla Ciebie i Twojego dziecka nie kończy się przecież na porodzie – szczególnie gdy decydujesz się na karmienie piersią. Jako karmiąca mama musisz zadbać o swoje odżywianie, aby zapewnić, że przyniesie ono Twojemu dziecku jak najwięcej korzyści i zagwarantuje mu prawidłowy rozwój i równowagę. Aby upewnić się, że oboje otrzymujecie potrzebne żywienie, postępuj zgodnie z siedmioma wskazówkami dotyczącymi tego, co powinno się i czego nie powinno się jeść podczas karmienia piersią:

1. Wybierz zbilansowaną dietę

Zalecenia dla matek karmiących są podobne do tych, które starają się zdrowo się odżywiać. Jednym z podstawowych założeń jakich powinno się przestrzegać jest wybieranie pełnych posiłków z równowagą białka, warzyw, owoców i ziaren, co jest spójne z filozofią jaką kierujemy się w Miód Malinie. Zazwyczaj matki karmiące potrzebują więcej kalorii niż kobiety nie karmiące piersią, więc sugeruje się, aby jeść normalne posiłki, dopóki nie będzie się najedzoną i dobrać do nich ewentualnie zdrowe przekąski.

2. Tylko białko wysokiej jakości

Upewnij się, że jesz dobrą, zbilansowaną dietę o wysokiej jakości białka. W trakcie karmienia piersią zapotrzebowanie na nie gwałtownie wzrasta i bardzo istotnym jest, aby dostarczać go sobie w odpowiedniej ilości. Zawsze wybieraj odżywcze opcje, takie jak dziki łosoś, rośliny strączkowe, orzechy, kasze, ziarna czy nasiona.

3. Pamiętaj o świeżych owocach i warzywach

Zazwyczaj będziesz potrzebowała co najmniej dwóch szklanek owoców i trzech szklanek warzyw każdego dnia. Upewnij się, że jesz mieszankę różnych owoców i warzyw – dobrym sposobem na zróżnicowanie jest spożywanie produktów w różnych kolorach. Jedna mieszanka może obejmować szpinak lub jarmuż, banany, jagody, pomarańcze i jabłka.

4. Pełne ziarna

Zalecamy również, aby karmiące piersią matki spożywały duże ilości ziaren. Postaraj się wybrać jak najwięcej pełnych ziaren, takich jak chleb pełnoziarnisty, komosa ryżowa i brązowy ryż.

5. Unikaj przetworzonej żywności

Karmiącym mamom zaleca się, aby trzymały się z daleka od przetworzonej żywności. Napoje gazowane, fast food i słodycze mogą smakować wyśmienicie, ale są po prostu pustymi kaloriami. To nie tragedia jeśli zdarzy Ci się mały odchył od diety, jednak miej na uwadze potrzeby swojego malucha i staraj się dostarczać mu wartości odżywczych, których potrzebuje.

6. Wybieraj organiczne produkty (Bio)

Powinnaś także zminimalizować narażenie na zanieczyszczenia w żywności podczas karmienia. Pestycydom, GMO i chemikaliom mówimy zdecydowanie NIE . Zalecamy wybór żywności ekologicznej, kiedy tylko jest to możliwe. Taką też filozofię stosujemy wybierając produkty do naszego cateringu.

7. Pij dużo wody

Nawodnienie jest niezbędne dla matek karmiących. W rzeczywistości zdolność do dostarczania mleka może być osłabiona, jeśli jesteś odwodniona.  Zalecamy picie co najmniej 2,5-3,0 litrów płynów dziennie. Uważaj na spożywanie zbyt dużej ilości soków owocowych lub napojów, ponieważ przeważnie zawierają sporo cukru. Zamiast tego trzymaj się wody, gdy tylko jest to możliwe.
Pozdrawiamy Ciepło wszystkie Mamy i ich Maluchy:)
Share:

Dodaj pierwszy komentarz do artykułu “Dieta Mamy karmiącej-7 zdrowych porad!”

(will not be shared)

Facebook