8 sposobów na udany poranek i kreatywny dzień! • Miód Malina Catering Dietetyczny

8 sposobów na udany poranek i kreatywny dzień!

  • 22 kwietnia 2018

Istnieje pewna sprawdzona metoda, którą wykorzystują najproduktywniejsi oraz najbardziej kreatywni ludzie na świecie!🙂 Może również i Ty?

Wraz z nadejściem wiosny, warto wrzucić drugi bieg i wykorzystać czas jak najefektywniej!  W skład tych kilkunastu porannych złotych minut wchodzą  kolejno czynności, z których kilka na pewno wykonujesz rano, ale zaufaj nam – wykonywane w odpowiedniej kolejności przez kilka tygodni i zamienione w nawyk sprawią, że zawsze będziesz budziła się z samego rana jak skowronek, pełna pozytywnej energii. Sprawdziliśmy to:)

1. Co masz zrobić jutro, zrób dzisiaj

Przygotuj sobie wcześniej ubranie, wypastuj buty, wyprasuj koszulę, spódnice i zrób inne czynności, które zwykle rano niepotrzebnie zabierają Ci cenny czas:)

2. Powietrze i światło

Od razu po przebudzeniu warto wywietrzyć pokój i wpuścić do niego trochę światła, lub zapalić światło górne, będzie ono dla naszego organizmu motywacją do pełnej mobilizacji.

3. Wyszczotkuj zęby

Pierwszą rzeczą po przebudzeniu powinno być pieczołowite umycie zębów i twarzy. Proponujemy wcześniej puścić muzykę, najlepiej taką która pozytywnie Cię nastraja. Na pewno będzie to miłym urozmaiceniem porannego rytuału.

4. Napij się wody!

Twój organizm po przebudzeniu potrzebuje życiodajnej wody, aby w pełni rozpocząć funkcjonowanie. Tak więc najlepiej po szczotkowaniu zafunduj sobie porządną szklankę wody mineralnej, najlepiej z cytryną i imbirem! Podkręci ona twój metabolizm, oczyści i przygotuje układ pokarmowy na kolejne wyzwania! Imbir, dzięki swoim antybakteryjnym właściwościom ponad to zadba o Twoją odporność!

Ok, do tej pory nic Cię nie zaskoczyło i nie wymagało specjalnie zaangażowania, teraz zrobi się troszeczkę trudniej…

5. Ćwiczenia i rozciąganie

Rano starasz się każde pięć minut zagospodarować na wylegiwanie się pod ciepłą kołdrą (wcale nas to nie dziwi:)). A gdyby tak te pięć minut poświęcić na poranną gimnastykę? Nie musi to być godzinny trening obwodowy, wystarczy naprawdę kilka skłonów, chwila rozciągania, parę pompek lub brzuszków. Będziesz naprawdę zaskoczony/a jak pozytywnie wpłynie to na Twoje nastawienie i samopoczucie przez resztę dnia. Ruch, podobnie jak światło wyzwala endorfiny, które sprawią, że uśmiech nie opuści Was co najmniej do południa!

6. Energetyczny prysznic

Woda dodatkowo Cię rozbudzi i doda energii, możesz zastosować na przemian letni i ciepły natrysk a także ulubiony szampon, na przykład energetyczną pomarańczę.

7. Skupienie i planowanie

Skupienie pozwala Ci przejść kolejno przez wszystkie cele na ten konkretny dzień, ustalić listę rzeczy do zrobienia i określić priorytety. W tym punkcie bardziej niż o wpatrywanie się w kalendarz chodzi o konstruktywne zaplanowanie kolejnych aktywności oraz zdecydowanie jakie są najważniejsze cele danego dnia. Możesz to sobie zapisać i odhaczać kolejno w telefonie (lub w notesie jeśli jeszcze z niego korzystasz:)) Warto najbardziej wymagające czynności wykonać jako pierwsze, później reszta dnia wyda Wam się bułką z masłem:)

8. Teraz naszym zdaniem najważniejsze…Śniadanie!

Najważniejszy posiłek dnia, ważne żeby było pełnowartościowe, zbilansowane i smaczne. Jeśli korzystasz z cateringu dietetycznego już zaoszczędziłaś sporo czasu na jego przygotowanie:). Wiosną sięgaj po świeże owoce, nowalijki, energetyczne koktajle i warzywa! Nie bój się węglowodanów, aktywny dzień wymaga sporo energii!

 Miłego poranka Kochani! 

Share:
Facebook