Jakich produktów unikać w ciąży? • Miód Malina Catering Dietetyczny

Jakich produktów unikać w ciąży?

 • 25 czerwca 2018

Otrzymujemy od Was bardzo wiele pytań co należy jeść w ciąży, czego w ciąży unikać i jak o siebie zadbać w tym szczególnym okresie.

Temat jest na tyle rozległy i budzi tak duże emocje, że postanowiliśmy podzielić go na kilka postów.

Zacznijmy od najistotniejszej kwestii, czyli czego absolutnie nie należy dostarczać organizmowi w ciąży. Poniżej lista produktów, z których bez wątpienia trzeba zrezygnować. Absolutnie i Ostatecznie:)(większości z tych produktów nie polecamy również przed ciążą i po ciąży:)) :

 1. Alkohol

  – całkowicie zrezygnuj z jego spożycia, nawet niewielkie ilości mogą spowodować FAS czyli płodowy zespół alkoholowy, a niewinny kieliszek szampana, którego my nawet nie odczuwamy powoduje, że dziecko jest w stanie silnego upojenia!

 2. Papierosy

  -prowadzą do przedwczesnego porodu lub poronienia, o paleniu już nie wspominamy ale unikajcie także przebywania zadymionych pomieszczeniach i w towarzystwie osób palących.

 3. Słodycze

  – mnóstwo cukru i sztucznych dodatków. Nie powinny zaszkodzić samej ciąży jednak znacznie trudniej będzie Ci wrócić do formy po urodzeniu!

 4. Napoje gazowane

  – również źródło nadmiernej ilości cukru, do tego kofeina i sztuczne barwniki, Odradzamy! Woda jest najlepszym pomysłem na ugaszenie pragnienia!

 5. Sery pleśniowe i surowe mięso

  – mogą być źródłem toksoplazmozy i listeriozy, chorób szczególnie niebezpiecznych dla płodu, które mogą wywoływać nawet zapalenie opon mózgowych.

 6. Surowe jajka

  – mogą zawierać salmonellę i grożą silnym zatruciem pokarmowym

 7. Fast food, konserwy, żywność wysokoprzetworzona

  – prowadzą do otyłości, zawierają puste kalorie i masę związków chemicznych, których nazw nawet nie jesteśmy w stanie powtórzyć:)

 8. Słodziki

  -budzą kontrowersję ponieważ nie są dokładnie przepadane pod kątem szkodliwości dla płodu, jeżeli najdzie nas ochota, wybieżmy naturalne substancje słodzące, jak choćby syrop z agawy.

 9. Nie przesadzaj z suplementacją

  -w dzisiejszych czasach jesteśmy zalewani reklamami leków i suplementów, pamiętaj jednak żeby nie stosować ich bez kosultacji z lekarzem, nadmiar niektórych witamin, w szczególności A i D może być niebezpieczny dla płodu.

Pozdrawiamy Ciepło!

Ola i zespół Miód Malina

Share:

Dodaj pierwszy komentarz do artykułu “Jakich produktów unikać w ciąży?”

(will not be shared)

Facebook