Dlaczego warto zaprzyjaźnić się z Burakiem?!

  • 16 czerwca 2017

Burak! Jest tak częstym gościem na polskich stołach ale czy zastanawialiście się kiedyś jak tu trafił i dlaczego jest aż tak wartościowy? Poniżej kilka powodów dlaczego warto go bliżej poznać! Po przeczytaniu tego, już nigdy nie nazwiecie nikogo BURAKIEM:)

Historia buraka sięga aż do starożytnej Babilonii, gdzie poprzez starożytną Grecję i Rzym trafił ok. XIV wieku aż do Polski. Buraki są cenione nie tylko ze względu na swoje walory smakowe ale również, a może przede wszystkim odżywcze, dzięki czemu są wykorzystywane na szeroką skalę w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym!

Sok z buraka nie tylko obniża ciśnienie krwi ale również oczyszcza ją i powoduje wzrost czerwonych krwinek! Oprócz tego działają one odkwaszająco, dlatego są doskonałym uzupełnieniem diety osób rozsmakowanych w mięsach, ciastach czy pieczywie (właściwie chyba każdy lubi choć jedną z tych rzeczy:))

Jakby tego było mało, buraki zawierają dużo witaminy z grupy C i B a także rzadkie metale, między innymi Rubid i Cez, o których coraz częściej mówi się, że hamują rozwój nowotworów! Oprócz tego działają one wzmacniająco na organizm i wspomagają walkę z infekcjami wirusowymi i bakteryjnymi.

Ponad to buraki redukują oznaki stażenia, dodają energii i poprawiają wygląd skóry. Aha są także bogatym źródłem kwasu foliowego co z pewnością zainteresuje kobiety w ciąży:)

Jednym słowem wychodzi na to, że być burakiem to jednak komplement!

Smacznego Kochani!:)

Share:
Facebook