Forma na urlopie! 5 zdrowych zasad! • Miód Malina Catering Dietetyczny

Forma na urlopie! 5 zdrowych zasad!

  • 29 lipca 2020

1. Jedz regularne i zbilansowane posiłki oraz unikaj przypadkowych przekąsek

Ta zasada to jedna z głównych reguł naszych diet pudełkowych, dzięki której z łatwością utrzymacie lub osiągniecie upragnioną wagę. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że wakacje i wyjazdy to czas upragnionej wolności i luzu, podczas których ostatnią rzeczą jaką chcemy robić to martwić się posiłkami. Warto jednak o niej pamiętać i postarać się utrzymać jedzeniową rutynę 5 posiłków ciągu dnia, a także nie zapominać o piciu dużych ilości wody.

Wiemy, że to nie lada wyzwa nie i z tego powodu przez całe wakacje jesteśmy do Waszej dyspozycji i niezmiennie dostarczamy Wam gdziekolwiek chcecie codzienne dawki zdrowia w 5 pełnowartościowych posiłkach, dzięki którym będziecie mieć energię i czas do cieszenia się wakacjami.

2. Wybieraj sezonowe i lokalne produkty

Dieta oparta o sezonowe i lokalne produkty dobrej jakości, które z natury są najbardziej bogate w wartości odżywcze, to klucz do zdrowego odżywiania i troski o naszą planetę. Dzięki niskiemu stopniu przetworzenia oraz krótkiej trasie od zbiour na talerz, dostajemywtedy możliwie najwięcej witamin i minerałów. W trakcie wakacji panuje niezwykła obfitość wszelkich owoców i warzyw, co z pewnością ułatwia nam zadanie. Stąd gdy złapie Was głód, zdecydujcie się na zdrowy snack w postaci sezonowych owoców lub warzyw. W naszych dietach pudełkowych zawsze znajdziecie szeroką gamę świeżych i lokalnych produktów, dzięki którym wakacyjne jedzenie będzie pyszne, łatwe i przyjemne.

3. Jedz (i pij) mądrze

Pamiętaj o tym żeby Twoja dieta była dopasowana do panującego klimatu i temperatury – w gorące dni lepiej jeść więcej świeżych i lekkostrawnych potraw, a w tym także wyciskanych soków (np. naszych cold press’ów!). Nie zapominaj również o piciu minimum 2 litrów wody dziennie. Dzięki temu dodasz swojemu ciału prawidłowego paliwa dodalszego działania i rekreacji : )

4. Ruszaj się kto może!

Urlop i wakacje to najczęściej wizje słodkiego lenistwa, leżenia do góry brzuchem, opalania i dryfowania na dmuchanym materacu. Jednak jeśli chcemy utrzymać upragnioną sylwetkę i zadbać o nasze ciało, to bardzo istotne jest wzbogacenie naszych ciepłych dni o długie spacery, sesje jogi, sporty drużynowe, aerobik lub jogging. Nie tylko poskutkuje to dużą satysfakcją, ale też wpłynie to znacząco na nasze codzienne samopoczucie i energię do działania (i wypoczywania).

5. Daj sobie LUZ!:)

Przede wszystkim pamiętaj o tym, że wakacje są od tego aby odpoczywać i nie zadręczać się niepotrzebnymi zmartwieniami. To czas na odpuszczenie, zwolnienie tempa i podziwianie widoków. Choć nie zaszkodzi wówczas mieć pod ręką drinka z palemką i pudełko z pysznym jedzeniem 😉

Miłych wakacji od Miód Malina!

Share:
Facebook