Co jeść aby mieć piękną, zdrową cerę?

  • 21 listopada 2017

Skóra twarzy wymaga szczególnej uwagi.  Możemy dbać o nią na wiele sposobów, kiedy myślimy o pielęgnacji na pierwszy plan wysuwają się różnego rodzaju kremy i maseczki. Oczywiście wspomagają one ten proces jednak tak naprawdę kluczowa jest pielęgnacją od środka, czyli po prostu to jak się odżywiamy!

Piękna cera – co jeść?

Stres, kawa, używki, klimatyzowane pomieszczenia, brak snu, niezdrowe przekąski. Wszystko to przyspiesza procesy starzenia i powoduje, że nasza cera staje szara i nieatrakcyjna. Możemy jednak temu przeciwdziałać odpowiednią dietą!

Co powinno znaleźć się na naszych talerzach?

1. Kwasy tłuszczowe
Zacznijmy od ryb, dzięki swoim właściwościom przyspieszają one regenerację skóry i poprawiają jej odporność na czynniki zewnętrzne. Zawarte w nich kwasy omega mają właściwości przeciwzapalne, zmniejszają również podrażnienia i zaczerwienienia. Jeśli akurat nie jesteś fanką ryb, spróbuj w zastępstwie oleju lnianego lub np orzechów włoskich.

2. Antyoksydanty 

Wolne rodniki są wrogiem nr. 1 naszej cery. Niszczą włókna kolagenowe powodując powstawanie zmarszczek. Nasz organizm chroni się samodzielnie przed ich działaniem jednak należy go w tym aktywnie wspomagać, zwłaszcza że z wiekiem nasza naturalna obrona staje się coraz słabsza. Dostarczymy naszemu organizmowi niezbędnego paliwa przez spożycie kakao, malin, fasoli, jabłek, orzechów a także pomidorów i arbuza. Są to produkty codziennego spożycia, często jednak w pędzie zapominamy o tak podstawowych składnikach naszej diety!

3. Nawodnienie

Absolutnie kluczowym elementem jest odpowiednie nawodnienie. Staraj się spożywać nie mniej niż 2 litry wody dziennie. Pamiętaj, że kawa dodatkowo odwodnia organizm a przetworzone soki i napoje mają szereg innych skutków ubocznych jak np. cukry i dodatkowe kalorie. Wybierz zatem wodę! Zrób mały test, jeśli uszczypniesz się w rękę, a skóra natychmiast się nie wygładzi, to niezawodny znak, że jesteś poważnie odwodniona!

4.Witaminy

Trudno wymienić najistotniejsze witaminy, więc najlepszym sposobem na ich dostarczanie jest jedzenie jak największej ilości warzyw i owoców. To podstawowy element diety pozwalającej zachować młody wygląd.

Staraj się jeść je surowe. Obróbka termiczna powoduje w znacznej mierze ich wyjałowienie. Warzywa najlepiej gotuj na parze. Jedz dużo marchwi, batatów i cytrusów. Nie zapominaj o warzywach bogatych w chlorofil jak brokuły, jarmuż czy szpinak! Jeśli masz ochotę na prawdziwą bombę witaminową i oczyszczenie z toksyn w jednym, sprawdź np. detox sokowy www.rawsawcoldpress.pl

5. Makro- i mikroelementy

Na wygląd skóry wpływają również mikro i makroskładniki naszej diety. Selen daje jej elastyczność, wapń nadaje gładkość i miękkość, miedź i żelazo- piękny naturalny kolor, potas zapobiga nadmiernemu przesuszaniu a cynka działa na trądzik. Jedz dużo, kiełków, tofu i jajek, dodawaj do dań pestki dyni oraz olej z nich, jedz otręby i wybieraj produkty z pełnego ziarna.

Łatwiej napisać niż wprowadzić w życie takie nawyki? Wcale nie:) Miód Malina Catering Dietetyczny kieruje się tą właśnie filozofią żywienia, możesz być zatem pewna, że twoja dieta pudełkowa będzie bogata w te właśnie elementy:) Na zdrowie!

 

 

 

Share:

Dodaj pierwszy komentarz do artykułu “Co jeść aby mieć piękną, zdrową cerę?”

(will not be shared)

Facebook