Najlepsze przekąski dla zdrowej sylwetki! • Miód Malina Catering Dietetyczny

Najlepsze przekąski dla zdrowej sylwetki!

  • 25 września 2019

Nasze diety staramy się planować tak, abyście pomiędzy posiłkami nie musieli myśleć o jedzeniu, jednak często otrzymujemy pytania o to co zrobić w sytuacji gdy nagle złapie Was niespodziewany głód, związany z wysiłkiem fizycznym lub szybką przemianą materii.

Jeśli snacki lub słodycze zamienimy na ich zdrowe odpowiedniki to nie mamy się czego obawiać, ponieważ te produkty dostarczą nam wielu cennych wartości odżywczych.

1. Migdały

To najzdrowsze (naszym zdaniem także najsmaczniejsze) ze wszystkich orzechów! Są bardzo bogate w białko i minerały, a badania dowodzą, że bardzo dokładnie rozdrobnione w ustach migdały utrzymują uczucie sytości zdecydowanie dłużej, niż te pogryzione pobieżnie, co czyni z nich doskonałą przekąskę pomiędzy posiłkami. Polecamy wybrać jednak te bez żadnych słodzonych dodatków lub prażenia, ponieważ wtedy tracą one swoje cenne właściwości.

2. Grejpfrut

Jego nieocenione właściwości w dietetyce znane są już od lat – badania dowodzą, że jeśli dodamy ten owoc do każdego posiłku lub pomiędzy posiłkami to możemy wyłącznie dzięki temu schudnąć do kilku kilo w ciągu 3 miesięcy! Grejpfrut Pomoże nam także kontrolować apetyt poprzez obniżenie poziomu insuliny.

3. Winogrona

W ciepły dzień wrzuć winogrona do zamrażarki by uzyskać orzeźwiającą i przyjemną przekąskę. Dzięki ich słodyczy, oraz jedzeniu ich pojedynczo i powoli, szybko zaspokoisz głód przy stosunkowo niedużej podaży kalorii!

4. Hummus

Omijaj automaty z przekąskami szerokim łukiem i wybierz łatwą i szybką przekąskę jaką jest hummus. Możesz go zjeść ze zdrowymi dodatkami takimi jak świeże warzywa, migdały czy chleb z ziarnami, a dzięki sporej ilości białka nie będziesz głodny aż do obiadu.

5. Suszone owoce

To świetna i łatwo dostępna przekąska w podróży, więc gdy zbliża się długi lot lub podróż autem wyposażcie się wcześniej w dobrej jakości mix, najlepiej również z orzechami. Jeśli będziecie po drodze także pić dużo wody, to możecie być pewni, że dotrzecie do celu syci i szczęśliwi oraz, że nie zatrzymacie się po drodze w po hot doga na stacji ani w Mc donaldzie:)

Smacznego Kochani!:)

Share:

Dodaj pierwszy komentarz do artykułu “Najlepsze przekąski dla zdrowej sylwetki!”

(will not be shared)

Facebook