Powrót do formy po świętach- 5 porad! • Miód Malina Catering Dietetyczny

Powrót do formy po świętach- 5 porad!

  • 29 grudnia 2019

Czas usunąć świąteczne dekoracje i lampki z salonu. Na szczęście mamy Nowy Rok a to dobry moment, żeby wrócić do formy! Święta były czasem ucztowania, tłuste potrawy i słodkości z pewnością zostawiły u wielu osób kilka nadprogramowych kilogramów:) Czas wrócić na właściwe tory! Jak to zrobić? Na szczęście istnieje kilka łatwych wskazówek dietetycznych, które w tym pomogą!

1.Pij ciepłą wodę!

Ciepła woda jest jednym z najlepszych napojów nie tylko w sezonie świątecznym ale przez cały rok:) Woda jest nie tylko pozbawiona zbędnych kalorii i działa kojąco na gardło i układ trawienny ale może również przyspieszyć metabolizm. Dodaj trochę świeżo wyciśniętego soku z cytryny do pierwszej szklanki ciepłej wody rano, aby wypłukać toksyny z organizmu i przyspieszyć metabolizm.

2. Odstaw alkohol!

Boże Narodzenie to czas, w którym zdarza nam się wypić kubek grzańca lub kieliszek wina. Ale w detoksykacji po Bożym Narodzeniu daj odpocząć wątrobie i odetnij alkohol z diety. Alkohol może prowadzić do przyrostu masy ciała, ponieważ prowadzi do złych wyborów żywieniowych. Ponadto zawiera sporo kalorii i spowalnia metabolizm.

3. Jedz wcześniej w ciągu dnia!

Święta sprzyjają leniuchowaniu, co prowadzi do nieregularnych godzin posiłków. Jeśli chcesz stracić świąteczną wagę, ważne jest, aby jeść jak najwcześniej w ciągu dnia i trzymać się z dala od wysokokalorycznych lub wysoko węglowodanowych potraw wieczorami. Postaraj się zjeść kolację przed godziną 19:00 a następnie jeśli zajdzie potrzeba zjeść małą zdrową przekąskę, taką jak garść migdałów lub niskokaloryczną zupę.

4.Zaopatrz się w owoce i warzywa!

Włącz do swoich posiłków jak najwięcej warzyw i owoców. Zaopatrz się w niskokaloryczne warzywa i owoce. Wykorzystaj je w swoich posiłkach a zaopatrzysz się w niezbędne składniki odżywcze i witaminy.

5. Wracaj do formy krok po kroku!

Nie nakładaj na siebie zbyt dużego ciśnienia, wracaj do formy w zbilansowany sposób, możesz zacząć od spacerów lub krótkiej 20-30 minutowej aktywności fizycznej.

Świąteczna waga może być trudna do zrzucenia, dlatego ważne jest ustalenie realistycznych celów. Nie sprawdzaj wagi każdego ranka, postaraj się jednak obserwować liczbę spożywanych kalorii i jedz z rozsądkiem:)

Share:
Facebook