Forma po urlopie- 7 zasad! • Miód Malina Catering Dietetyczny

Forma po urlopie- 7 zasad!

  • 20 sierpnia 2019

Czasami po wakacjach przydałby się dodatkowy urlop w SPA, żeby zregenerować organizm i zrzucić nadmierne kilogramy nieprawdaż?:) Rzadko się to udaje dlatego spróbujmy stworzyć domowe spa w domu:) Oto 7 prostych zasad jak szybko wrócić do formy!:)

  1. Odetnij się od bomb kalorycznych. Wyrzuć z domu wszelkie „ryzykowne”, tuczące lub niezdrowe produkty.
  2. Kontroluj swoje środowisko. Nie bądź zdezorganizowanym zjadaczem. Zaopatrz swój dom (i biuro) w pyszne, zdrowe potrawy, takie stosy czystych, posiekanych, gotowych do spożycia owoców i warzyw oraz przekąsek:)
  3. Zacznij dzień od aktywności fizycznej. Przed sprawdzeniem maila, odebraniem telefonu lub makijażem wyjdź na spacer, wskocz na bieżnię lub siłownię. Nie musi to być morderczy trening, wystarczy nawet 10 minut rozciągania, przysiadów lub inny wybrany zestaw ćwiczeń. Zakładamy, że wszyscy używamy smartfonów a tam bardzo łatwo znaleźć odpowiedni trening dostosowany do Ciebie:)
  4. Jedz śniadanie każdego ranka! Powinniśmy jeść śniadanie, najlepiej w domu, żeby nie kusiły nas gotowe buły z serem w biurze lub pączek po drodze! Rozpoczęcie dnia od niezdrowego śniadania często skutkuje całym niezdrowym dniem!
  5. Nie podjadaj wieczorami! Takie wyprawy do lodówki potrafią przekreślić nasze starania z całego dnia! . Postaw na coś lekkiego, na przykład zupę! Zupa jest idealna, ponieważ nie kładziemy się spać przejedzeni, nasze jelita odpoczywają w nocy a rano jesteśmy gotowi na zdrowe śniadanie!
  6. Postaraj się spać co najmniej siedem do ośmiu godzin! Wszystkie znane nam badania wykazują, że zaburzenia snu są skorelowane z problemami z wagą.
  7. Jedz mniejsze posiłki, za to regularnie co 3 godziny, w ten sposób wyregulujesz układ pokarmowy, poczujesz energię, nie będziesz ociężała a jako skutek “uboczny”:) stracisz dodatkowe kilka kilo:)

Dobrego dnia i powodzenia!

Share:

Dodaj pierwszy komentarz do artykułu “Forma po urlopie- 7 zasad!”

(will not be shared)

Facebook