Jak schudnąć po świętach- 5 kroków!:)

  • 30 grudnia 2020

Co zrobić żeby wrócić do formy po świętach? Przedstawiamy 5 zasad, które nam to ułatwią.
Jak schudnąć po świętach? To pytanie dotyczy większości z nas prawda?. Może być to znacznie prostsze niż myślisz! Wystarczy trzymać się kilku prostych punktów:)

1. Nie przesadzaj z dietą:) (może się wydawać dziwne ale jednak:))

Chcąc wrócić do formy po świątecznym, nazwijmy to po imieniu “obżarstwie”:) zapomnij o cudownych dietach. Żeby schudnąć i uniknąć efektu jo-jo, należy zmienić nawyki żywieniowe długookresowo. Zamiast męczyć organizm bardzo wymagającymi dietami, które przynoszą krótkotrwały efekt, wybierz sposób odżywiania, który zostanie z tobą już na dłużej. Jeśli jesteś fanem makaronu i chleba, nie przechodź na dietę białkową. Choć szybko osiągniesz efekt, pokusa zjedzenia czegoś “niedozwolonego” będzie ogromna. Zamiast zjadać ogromną porcję makaronu pszennego zsosem, postaw na makaron pełnoziarnisty lub np. ryżowy. Możesz przygotować sałatkę na bazie warzyw z dodatkiem makaronu. Zrzucanie wagi nie musi być równoznaczne z odbieraniem sobie przyjemności!

2. Nawadniaj się!

Nie skupiajmy się tylko na tym co możemy jeść a czego nie. Bardzo istotnym elementem w utrzymaniu sylwetki jest nawodnienie! Jeśli Twoim celem jest schudnięcie, pij 2-3 litry wody dziennie. Pij wodę mineralną lub źródlaną, jeśli masz ochotę dodaj do niej owoce czy warzywa. Woda z dodatkiem malin, ogórka czy imbiru, cytryny i mięty zyska zupełnie nowy smak. Postaraj się zapomnieć o wodach smakowych, które zawierają duże ilości cukry, odstaw także napoje słodzone, nie mówiąc o gazowanych “Colach” i tym podobnych. Woda, woda i jeszcze raz woda:)

3. Słuchaj siebie!

Żeby schudnąć po świętach, nie musisz jeść trzech, czterech czy pięciu posiłków dziennie lub stawiać na modne diety. Kluczowe jest tu ograniczenie kalorii, czyli spalanie większej liczby kalorii niż ta dostarczana z pożywienia. Jeśli chcesz schudnąć, musisz słuchać własnego ciała i wybrać sposób odżywiania, który dostarczy organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych, a przy tym będzie łatwy w utrzymaniu. Tu z pomocą często przychodzi catering dietetyczny. Wybierając rzetelną firmę, nie musisz liczyć kalorii ani przejmować się zestawieniem makroskładników, ponieważ wykwalifikowane osoby robią to za Ciebie. Dzięki temu masz pewność, że możesz bez obaw zjeść wszystko ze swojego pudełka:)

4. Postaw na warzywa i owoce!

Jeśli chcesz schudnąć, a przy tym zachować zdrowie – musisz jeść warzywa i owoce. Zgodnie z najnowszą piramidą żywienia opracowaną przez WHO to właśnie one są najważniejszymi produktami spożywczymi i powinny stanowić podstawę naszej diety. Włączenie do jadłospisu większej ilości warzyw i owoców nie jest takie trudne. Wystarczy, że będą stanowić połowę każdego twojego posiłku.

By szybko schudnąć po świętach, zmodyfikuj swoje posiłki. Zamiast kilku kanapek z plasterkiem pomidora, zjedz na śniadanie chleb pełnoziarnisty z dużą ilością warzyw. Do obiadu zjadaj sałatkę z niskokalorycznym dressingiem, a na podwieczorek owoc. Dzięki temu szybciej schudniesz po świętach.

5. Żeby schudnąć po Świętach- Ruszaj się!

Dobrze zbilansowana dieta stanowi ok 75% sukcesu. Efekty są widoczne praktycznie od razu jednak po dłuższym stosowaniu zdrowej diety, warto dodać trochę ruchu do dziennych aktywności. Dzięku temu przyspieszymy proces dążenia do idealnej sylwetki na ostatniej prostej! Nie muszą to być spartańskie treningi, wystarczy półgodzinny spacer lub na przykład 15 minutowe kardio po przebudzeniu. Pewnie, że łatwo powiedzieć a trudniej zrobić ale zakłada się, że 15-20 dniach takie rytuały wchodzą w nawyk i stają się przyjemnością zamiast przykrego obowiązku. Należy dodać jak zbawienny wpływ ma ruch również na nasz nastrój i ogólne samopoczucie! Po takim rześkim poranku z odrobiną ruchu nawet poniedziałkowy poranek nie jest taki straszny:)

Postaraj się wprowadzić zmiany, które zostaną z tobą na długo. Zmuszanie się do czegokolwiek nie przyniesie długoterminowego efektu, a przecież na tym zależy nam najbardziej:)

Share: